..:: اخبار ::..
چهارشنبه 04 اسفند 1395

جستجوی اخبار

اخبار دانشکده علوم زیستی
02
چکیده:   انتخاب خانم مرضیه موسی زاده دانشجوی مقطع کارشناسی رشته ی زیست فناوری از دانشگاه الزهرا(س) ،به عنوان دانشجوی نمونه ی کشوری  به جامعه ی دانشگاهی الزهرا(س) و دانشجویان دانشکده ی علوم زیستی  تبریک عرض می نماییم. آرزوی توفیق روزافزون برای ایشان وتمام دانشجویان  را از خداوند منان خواستاریم.
01
اجرای طرح سبا توسط انجمن بیوتکنولوژی دانشگاه الزهرا(س)
چکیده: به دنبال پایه ریزی طرح سبا تحت عنوان سفیران بیوتکنولوژی ایران در انجمن علمی-دانشجویی بیوتکنولوژی دانشگاه الزهرا و تکمیل آن ، روز چهارشنبه مورخ 13/11/95 ، برنامه طرح سبا با هدف معرفی علم بیوتکنولوژی برای دانش آموزان پایه سوم تجربی در دبیرستان غیرانتفاعی طلوع ، واقع در منطقه 3 شهر تهران ، ارائه شد. به این ترتیب که ابتدا علم بیوتکنولوژی همراه با ارائه... ادامه »
27
برگزاری اولین نشست تخصصی گردشگری و محیط زیست  در دانشکده علوم زیستی
چکیده: اولین نشست تخصصی گردشگری و محیط زیست روز دوشنبه مورخ 1395/12/02 از ساعت 15-13در آمفی تئاتر دانشکده علوم زیستی توسط خانم دکتر کشاورزی از اساتید گروه علوم گیاهی برگزار می گردد. از علاقمندان دعوت میشو د که در این مراسم  حضور داشته باشند.
18
گزارش جلسه هم اندیشی با عنوان " زیست شناسی کاربردی و سبک زندگی "
چکیده: روز چهارشنبه پانزدهم دی ماه جلسه هم اندیشی با عنوان "زیست شناسی کاربردی و سبک زندگی "با حضور اعضای هیئت علمی دانشکده علوم زیستی و سایر اساتید دانشکده های دیگر دانشگاه الزهراء برگزار گردید. در ابتدای جلسه خانم دکتر ناظم بکایی (رئیس دانشکده علوم زیستی ) ضمن خوشامدگویی به تمام همکاران دانشگاه، به بیان اهداف و چشم انداز کنفرانس پرداختند، ایشان اظهار ک... ادامه »
04
اولین کنفرانس ملی زیست شناسی کاربردی و سبک زندگی
چکیده:     اولین کنفرانس ملی زیست شناسی کاربردی و سبک زندگی محورهای کنفرانس: غذا و سلامت (رویکرد ویژه)، تعالی جامعه، فناوری ها، گردشگری، محیط شهری، نظرات و عقاید، ورزش و تندرستی، هنر و زندگی   تاریخ های کنفرانس: ثبت نام: 25/07/95   تا   25/12/95 بازه زمانی دریافت مقالات: 25/08/95  تا  25/12/9... ادامه »
01
گزارش پنجمین کنفرانس بین المللی زعفران در کشور مراکش توسط خانم دکتر حسین زاده نمین
چکیده: پنجمین کنفرانس بین المللی زعفران  در تاریخ 2-7 آذرماه (1395) در شهر Agadir در کشور مراکش برگزار گردید.  در این مراسم شرکت کنندگان اطلاعاتی  را درخصوص  عوامل و  بکارگیری روش های مختلف در کشت  مزرعه ای، کشت بافت، کشت گلخانه ای، همچنین با تکنیک نحوه خشک کردن ، نگهداری و بسته بندی  زعفران ارائه نمودند.  تع... ادامه »
01
گزارش نشست علمی آب و سلامت توسط اساتید میکرو بیولوژی
چکیده: نشست آب و سلامت در تاریخ 29 آذر 95 در تالار حافظ دانشکده ادبیات دانشگاه الزهرا برگزار گردید. در این نشست اساتیدی از دانشکده علوم زیستی دانشگاه الزهرا و اساتیدی از دانشگاه شهید بهشتی حضور داشتند. در ابتدا جناب آقای دکتر قارداشی از دانشگاه شهید بهشتی به سخنرانی در مورد بحران کیفی آب در ایران پرداختند و آمار دقیقی را در این زمینه ارائه کردند. طبق گفته... ادامه »
28
چکیده: نشست علمی آب و سلامت با همکاری جمعی از اساتید گروه میکروبیولوژی و کنفرانس ملی زیست شناسی کاربردی و سبک زندگی روز دوشنبه مورخ 95/9/29 از ساعت 14 الی 17 در تالار حافظ دانشکده ادبیات، دانشگاه الزهرا برگزار می گردد.
23
چکیده: انتخاب خانم دکتر کرمانشاهی بعنوان پژوهشگر برتر سطح 3 دانشگاه الزهرا در سال 1395 را از طرف همکاران دانشکده تبریک عرض نموده، سلامتی و موفقیت روزافزون شما را از خداوند متعال خواستاریم.
23
چکیده: انتخاب شایسته خانم دکتر مریم کشاورزی را بعنوان پژوهشگر برتر سطح 1 دانشگاه الزهرا در سال 1395 از طرف همکاران دانشکده تبریک عرض نموده، سلامتی و موفقیت روز افزون شما را از خداوند متعال خواستاریم.
22
برگزاری کارگاه "فوتون های زیستی، رهیافتی بر شناسایی سلولهای سرطانی"
چکیده: شبکه زنان دانشمند جهان اسلام اقدام به برگزاری کارگاهی  با عنوان " فوتون های زیستی، رهیافتی بر شناسایی سلولهای سرطانی" نموده اند : عناوین کارگاه: فوتونهای زیستی تاریخچه کشف آنها کاربرد آنها در تشخیص بیماریهای صعب العلاج و بویژه سرطان نقش نانوذرات در افزایش سیگنالهای فوتونی مدرس کارگاه: پروفسور هاشم رفيعي تبار، چهره ماندگارفيزيک پ... ادامه »
17
گزارش علمی خانم دکتر پاکروان فرد با عنوان بررسی سیستماتیکی مولکولی آلاله در ایران
چکیده: نشست علمی توسط خانم دکتر پاکروان فرد با عنوان بررسی سیستماتیک مولکولی در تیره آلاله در ایران، روز چهارشنبه هفدهم آذر ماه سال جاری از ساعت 12/30 الی 13  باحضور گرم دانشجویان ، اساتید و کارکنان در آمفی تئاتر دانشکده تشکیل گردید. در این سخنرانی خانم دکتر در خصوص تیره آلاله ها صحبت نمودند، به گفته ایشان این تیره آلاله ها در دنیا 62 جنس و 222... ادامه »
17
گزارش سخنرانی خانم دکتر عبدی عالی با عنوان دمای ضد بیوفیلم های باکتریایی
چکیده: این نشست علمی در دانشکده علوم زیستی با عنوان استراتژیهای دمای ضدبیو فیلمهای باکتریایی با سخنرانی خانم دکتر عبدی عالی از اساتید گروه میکروبیولوژی در تاریخ 1395/9/17 از ساعت 11/30 الی 12 با حضور جمعی از اساتید ، دانشجویان و کارکنان برگزار گردید. در این سخنراین خانم دکتر عبدی عالی در خصوص بیوفیلم های باکتریایی و اثرات فراوان آنها  در زمینه ه... ادامه »
16
برگزاری برنامه روز دانشجو توسط انجمن علمی بیوتکنولوژی
چکیده: روز سه شنبه 95/9/16 به مناسبت روز دانشجو در دانشکده علوم زیستی برنامه های متنوعی از جمله مسابقه حل سرعتی جداول سودوکو و پذیرایی توسط انجمن علمی دانشجویی بیوتکنولوژی انجام شد. همچنین دانشجویان علاقه مند به پاسخ دادن به پرسش طرح شده توسط اساتید پرداختند به این ترتیب که پاسخ های خود را روی ماکت کروموزوم تهیه شده نوشتند. صندوق انتقادات و پیشنهادات ا... ادامه »
16
چکیده: در ادامه نشستهای هفته پژوهش، نشست علمی داروهای روان گردان با سخنرانی خانم دکتر حسینی در روز سه شنبه مورخ 1395/9/16 از ساعت 12 الی 12/30 با حضور جمعی از اساتید، دانشجویان و کارکنان دانشکده در سالن آمفی تئاتر برگزار گردید.  در این مراسم خانم دکتر در رابطه با انواع داروهای روان گردان ، عوارض و مشکلات ناشی از مصرف آنها به سخنرانی پرداختند. به گفت... ادامه »
16
گزارش سخنرانی خانم دکتر فلسفی با عنوان (سلامت 1) مصرف لوازم آرایشی و بهداشتی
چکیده:  نشست تخصصی سلامت ( آرایشی و بهداشتی) توسط خانم دکتر فلسفی روز دوشنبه مورخ 95/9/15 در سالن آمفی تئاتر دانشکده با حضور جمعی از اساتید و دانشجویان برگزار گردید. در این سخنرانی، خانم دکتر فلسفی درباره آثار مصرف لوازم آرایشی و بهداشتی و در ادامه خانم دکتر مرتضوی در خصوص جنبه های کارآفرینی رشته تخصصی جراحی پوست و میکروم و خانم دکتر دست فال در مورد... ادامه »
14
سخنرانی خانم دکتر الیکایی عضو هیئت علمی دانشکده با موضوع واکسنهای HIV در هفته ی پژوهش
چکیده: در هفته پژوهش، سخنرانی خانم دکتر الیکایی عضو هیئت علمی دانشکده با موضوع واکسنهای HIV ، در روز یکشنبه مورخ 14/9/95 در دانشکده علوم زیستی دانشگاه الزهرا با حضور جمعی از اساتید و دانشجویان برگزار گردید. در این سخنرانی خانم دکتر الیکایی توضیح دادند که با توجه به تصمیم CDC مبنی بر کنترل بیماری ایدز در سال 2020، تنها امید برای رسیدن به این هدف، عرضه ی و... ادامه »
12
بازدید از کارخانه دارویی سیناژن
چکیده: بازدید از کارخانه ی دارویی سیناژن در تاریخ ۱۶ و ۲۴ آذر ماه توسط انجمن علمی دانشجویی بیوتکنولوژی دانشگاه الزهرا باهمکاری جهاد دانشگاهی برگزار میشود.
03
نشستهای تخصصی دانشکده علوم زیستی
چکیده:   عنوان نشست     مسئول برگزاری     زمان برگزاری ساعت 17-13 ... ادامه »
27
درخواست همکاری از دانشجویان و اساتید گرامی جهت بارگذاری اخبار دانشکده
چکیده:   به اطلاع دانشجویان و اساتید گرامی می رساند که از این تاریخ می توانند، هرگونه تازه ها  و موفقیت های علمی- پژوهشی خود و اخبار دانشگده علوم زیستی را جهت بارگذاری در سایت دانشکده به ایمیل زیر ارسال نمایند.   itsnghanbari@chmail.ir
صفحه 1 از 2اولين   قبلي   [1]  2  بعدي   آخرين