..:: اخبار ::..
جمعه 04 اسفند 1396

جستجوی اخبار

اخبار دانشکده علوم زیستی
26
بازدید دانش آموزان دبیرستان بین المللی دختران از دانشکده علوم زیستی
چکیده: بازدید دانش آموزان دبیرستان بین المللی دختران با حضور مدیر محترم گروه میکروبیولوژی آقای دکتر صعودی و چند تن از اساتید گروه روز پنجشنبه مورخ 1396/11/2 در گروه میکروبیولوژی و کارگاهها انجام شد، در این بازدید مدیر گروه آشنایی با دستگاهها در  ازمایشگاهها و استفاده آنها را برای دانش آموزان شرح داده  و انان به صورت عملی کار با ازمایشگاه را تجرب... ادامه »
26
گزارش نشست انجمن علوم و فناوری های میکروبی ایران در دانشکده علوم زیستی
چکیده: نظر به اهمیت آموزش و تربیت دانش آموختگان میکروبیولوژی و با تاکید بر کیفیت برنامه آموزشی میکروبیولوژی، نشست انجمن علوم و فناوری های میکروبی ایران در دانشکده علوم زیستی دانشگاه الزهرا (س) (دبیرخانه دائمی انجمن) در تاریخ 96/11/26 برگزار گردید. در این نشست از تمامی دانشگاه های برگزارکننده دوره های آموزشی رشته های میکروبیولوژی در مقاطع کارشناسی تا دکتری... ادامه »
06
برگزاری دومین نشست علمی آزمایشگاه زیست محاسباتی گروه بیوتکنولوژی دانشگاه الزهرا (س)
چکیده:  دومین جلسه از مجموعه نشست های علمی آزمایشگاه زیست محاسباتی گروه بیوتکنولوژی دانشگاه الزهرا (س) در تاریخ 10 دی ماه 96 ساعت 10 صبح با موضوع مهندسی مسیرهای زیستی با رویکرد سامانه ای در آمفی تئاتر دانشکده علوم زیستی برگزار خواهد شد.
05
گزارش نشست علمی آزمایشگاه زیست محاسباتی گروه بیوتکنولوژی دانشگاه الزهرا(س)
چکیده: اولین نشست از مجموعه نشست های های علمی آزمایشگاه زیست محاسباتی گروه بیوتکنولوژی دانشگاه الزهرا(س) با موضوع کاربرد علوم محاسباتی در تحقیقات بیوتکنولوژی در تاریخ یکشنبه 26 آذرماه در مرکز نوآوری و شکوفایی دانشگاه با حضور اساتید و دانشجویان از گروه های مختلف از جمله بیوتکنولوژی، میکروبیولوژی، شیمی و ریاضی برگزار شد. در ابتدای جلسه خانم دکتر ضرابی مدی... ادامه »
05
گزارش کارگاه فرمانتور در هفته پژوهش (آقای دکتر فولادی )
چکیده: کارگاه فرمانتور و تخمیر تولید الکل به مناسبت هفته پژوهش در روزهای شنبه و یکشنبه مورخ 25 و 26 آذر در دانشکده علوم زیستی با حضور اساتید، دانشحویان و کارشناسان دانشکده برگزارشد. مراحل کارگاه به شرح ذیل بود: 1- برگزاری بخش تئوری کارگاه (آقای دکتر فولادی ) 2- تهیه محیط کشت و اتو کلاو کردن فرمانتور (کارشناس آزمایشگاه خانم سلیمان و خانمها هاشمی و شیخ ح... ادامه »
05
انتخاب پژوهشگران برتر دانشکده علوم زیستی در سال 96
چکیده: از راست به چپ : خانم دکتر کشاورزی، آقای دکتر صعودی، خانم دکتر عبدی عالی  همکاران محترم  انتخاب شما عزیزان را بعنوان پژوهشگر برتر دانشکده علوم زیستی به مناسبت هفته پژوهش سال 1396 تبریک می گوییم . سلامتی و موفقیت روز افزون شما را از خداوند منان خواستاریم . ا
26
چکیده: اولین نشست دوره ای با حضور کارشناسان اداری –آموزشی –پژوهشی - آزمایشگاهها و معاون پژوهشی و اجرایی  دانشکده سرکارخانم دکتر موسوی نژاد در تاریخ 21/9/1396 در ساعت 15-14 در سایت کامپیوتر دانشکده برگزار گردید. خانم دکتر موسوی نژاد در خصوص مسائل دانشکده صحبت نمودند، در این نشست که هدف هماهنگی و برنامه ریزی امور دانشکده همچنین مشاوره تخصص... ادامه »
25
گزارش سخنرانی خانم دکتر مسافری با عنوان "موضوع گیاهان مهاجم و اثرات زیست محیطی "
چکیده: در هفته پژوهش، سخنرانی خانم دکتر مسافری عضو هیئت علمی دانشکده با موضوع" گیاهان مهاجم و اثرات زیست محیطی" روز چهارشنبه مورخ 1396/9/22 در دانشکده علوم زیستی دانشگاه الزهراء برگزار شد. در این سخنرانی، نحوه ورود گیاهان مهاجم به یک منطقه، ویژگی این گیاهان، عوامل موثر در پراکنش این گیاهان، خسارت های ناشی از تهاجم علف های هرز و روشهای کنترل و مبارزه... ادامه »
25
برگزاری یلدای زیستی توسط دانشجویان رشته علوم گیاهی
چکیده: یلدا ، یل+دا، واژه ای سریانی به معنای مادر زا بر اساس افسانه ها و باور ایرانیان باستان توسط الهه ی باروری و خردورزی، موکل آب و باران برای اولین بار به این شب بلند اطلاق شد. از آن جهت که زمستان با خود آب و باران و برف به همراه دارد ایرانیان باستان این فصل را شروعی برای زندگی دوباره و باروری زمین میدانسته اند، و یلدا را که شروعی بر این فصل است همواره... ادامه »
22
چکیده: نشستی در روز چهارشنیه مورخ 1396/9/22 توسط خانم دکتر حسین  زاده در دانشکده زیست شناسی برگزار شد ، که در خصوص تاریخچه ی زعفران در ایران باستان و کاربرد های آن پرداخته شد.  این گیاه با ارزش گستره ی وسیعی از کاربرد ها را داشته و برای مصارفی همچون تیمار برخی بیماری ها، استفاده در بخور های سلطنتی ، رنگ آمیزی پارچه های گران قیمت و همچنین تو... ادامه »
24
گزارش سفر خانم دکتر کشاورزی در سمپوزیوم بین المللی " سیستماتیک گیاهی، اولویتها و چالشها" در کشور هندوستان
چکیده: بیست و هفتمین کنفرانس انجمن تاکسونومی نهاندانگان هند و سمپوزیوم بین المللی " سیستماتیک گیاهی: اولویتها و چالشها" در تاریخ 10 الی 12 نوامبر در دانشگاه دهلی برگزار شد. در این سمپوزیوم که با حمایت انجمن گیاهشناسی و گروه گیاهشناسی دانشگاه دهلی برگزار شد؛ دکتر مریم کشاورزی دانشیار گروه علوم گیاهی به عنوان سخنران کلیدی مدعو حضور یافتند و سخنرانی خود را ت... ادامه »
24
گردش علمی دانشجویان کارشناسی رشته علوم گیاهی از باغ گیاه شناسی  ملی ایران
چکیده: دانشجویان مقطع کارشناسی رشته زیست شناسی با گرایش علوم گیاهی در تاریخ 24 آبان به منظور آشنایی با رویشگاه های مختلف گیاهان در درس آزمایشگاه بوم شناسی از باغ گیاه شناسی ملی ایران بازدید کردند.  در این محل دانشجویان با راهنمایی استاد درس،خانم دکتر پاکروان فرد با گیاهان مناطق مختلف (مانند هیرکانی و زاگرسی) که در شرایط خاص اکولوژیکی در باغ گیاه شنا... ادامه »
14
گزارش برگزاری سمپوزیوم ملی راهکارهای نوین درمان ام اس
چکیده: سمپوزیوم ملی راهکارهای نوین درمان ام اس با حضور حدود ۴۰۰ شرکت  کننده  از سراسر  کشور در روز پنج شنبه ۱۱ آبان  ماه ۹۶ در  سالن  همایش  های  بین المللی دانشگاه الزهرا (س) به وقوع نشست. حضور اساتید و متخصصان  بنام این حوزه برغنای سمپوزیوم افزوده و آن را در نوع خود کم نظیر  کرد. بررسی راه های درمانی نوی... ادامه »
10
گزارش دومین گردهمایی دانش آموختگان دانشکده علوم زیستی
چکیده: دومین گردهمایی دانش آموختگان دانشکده علوم زیستی دانشگاه الزهراء در تاریخ دهم آبان ماه سال جاری از ساعت 13 الی 16 در سالن تورانی برگزار شد. در ابتدای مراسم آیاتی از قرآن کریم پخش شده و سرود جمهوری اسلامی ایران خوانده شد. سرکار خانم دکتر بکایی رئیس محترم دانشکده علوم زیستی نخستین سخنرانی را ایراد کردند. سپس کلیپی از گردهمایی سال گذشته پخش شد و در ا... ادامه »
04
گردش علمی دانشجویان کارشناسی رشته علوم گیاهی از مناطق اطراف دریاچه حوض سلطان
چکیده: دانشجویان کارشناسی رشته زیست شناسی با گرایش علوم گیاهی در تاریخ 4 آبان به منظور آشنایی با رویشگاه کویری و بیابانی و مفاهیم درس آزمایشگاه بوم شناسی از مناطق اطراف دریاچه حوض سلطان واقع در 70 کیلومتری تهران بازدید به عمل آوردند.  در این محل دانشجویان با راهنمایی استاد درس ، خانم دکتر پاکروان فرد  به طور عملی مفاهیم تراکم، بیوماس و مقایسه ت... ادامه »
02
معرفی دانشکده علوم زیستی به موسسه صنعتی دانشگاه کارلسروهه توسط آقای دکتر فولادی
چکیده: آقای دکتر فولادی عضو هیات علمی دانشکده علوم زیستی دانشگاه الزهراء به عنوان نماینده جهت معرفی دانشکده علوم زیستی به موسسه صنعتی دانشگاه کارلسروهه آلمان که هدف آن انعقاد قرارداد بین این دو موسسه بوده است .
02
حضور آقای دکتر فولادی در انجمن لاینبیز  کشور آلمان
چکیده:   آقای دکتر فولادی عضو هیات علمی دانشکده علوم زیستی در همایش دو روزه انجمن لاینبیز کشور آلمان مورخ 11-10 اکتبر  که  در  برلین  برگزار گردید ، به عنوان نماینده از دانشگاه الزهراء جهت همکاری بین وزارت علوم  آلمان و وزارت علوم ، تحقیقات و  فناوری  ایران در این همایش حضور فعال داشته اند .
01
سمپوزیم یک روزه راهکارهای نوین درمان MS
چکیده: انجمن علمی دانشجویی بیوتکنولوژی و کمیته دانشجویی ستاد سلولهای بنیادی دانشگاه الزهرا(س) برگزار میکند: سمپوزیم یک روزه راهکارهای نوین درمان MS با حضور پروفسور مسعود هوشمند،دکتر مهرداد کریمی،دکتر ماندانا محیی الدین، دکتر محمدرضا معتمد ،دکتر سمانه دهقان و دکتر لیلا زارع در روز پنجشنبه مورخ 11 آبان 1396 ساعت 9:30 الی 14 در مرکز همایش های بین الم... ادامه »
30
فراخوان ثبت نام دومین گردهمایی دانش آموختگان دانشکده علوم زیستی دانشگاه الزهرا (س)
چکیده: انجمن دانش آموختگان دانشکده علوم زیستی در نظر دارد با حفظ ارتباط خود با شما عزیزان شرایطی مهیا کند تا بتوانید در آینده با دانشگاه همکاری های مختلفی داشته باشید.انتقال تجربیات در زمینه تحصیلات تکمیلی،مهارت های حرفه ای، کارآفرینی،شغل یابی ،استفاده از تجربیات افراد موفق و ... از برنامه های این انجمن است. این نشست در 10 آبان ماه برگزار خواهد ش... ادامه »
25
دیدار اعضاء  محترم دانشکده علوم زیستی با آقای دکتر رحمانی , معاون محترم اداری و مالی دانشگاه الزهرا (س) و مدیرانشان
چکیده: در روز یک شنبه 23 مهرماه 1396 هیات رئیسه دانشکده به همراه برخی از اعضاء هیات علمی و کارشناسان دانشکده علوم زیستی ، دیدار دوستانه‌ای با آقای دکتر رحمانی معاون محترم اداری و مالی  دانشگاه الزهرا(س) و مدیرانشان داشتند. در  این دیدار حاضرین اظهار امیدواری کردند که با وجود توانایی و همت والای آقای دکتر رحمانی ، شاهد پیشرفت‌ه... ادامه »
صفحه 1 از 2اولين   قبلي   [1]  2  بعدي   آخرين